nedeľa 27. septembra 2009

Bolesť hlavy ako reakcia na potravinovú intoleranciu

Máte často bolesť hlavy?

Bolesť hlavy je reakciou na Vašu slabú imunitu. Môže to byť spôsobené potravinovou intoleranciou, napríklad na glutén, mliečne produkty a huby/kvasnice. Vedecké výskumy potvrdzujú, že čiastočne strávené potraviny sa dostávajú do krvného obehu ako organizmu cudzorodé častice. Potravinová intoleracia v podstate znamená neschopnosť úplne stráviť niektoré potraviny. Nie je to choroba, avšak je to realita života. Má to genetický pôvod podobne ako napríklad materské znamienka alebo kučeravé vlasy. Tieto gény sa dedia. Aby sa človek postihnutý potravinovou intoleranciou cítil dobre, musí jesť správne potraviny. Také potraviny, ktoré je jeho tráviaci trakt schopný stráviť.

Ani mačka nemôže jesť ovocný koláč alebo kôň steak!

Prečo sú "moderné potraviny" ťažko stráviteľné? (Medzi tieto potraviny patria obilniny, mlieko a mliečne produkty a cukor.)
Prehistorický človek tieto potraviny nepoznal. Do jedálnička človeka sa dostali až farmárčením. V súčasnosti ľudia konzumujú veľa takýchto potravín, avšak mnohí nemajú patričnú genetickú výbavu na jej strávenie, a tak sú chorí. Desaťtisíc rokov skutočne nie je veľa na to, aby sa organizmus človeka úplne prispôsobil tejto zmene. Nie každý človek dokáže túto potravu neškodne stráviť. Ak máte potravinovú intoleranciu, potraviny sa rozkladajú v tráviacom trakte iba čiastočne, čoho výsledkom je nafukovanie, plynatosť, dráždivé hrubé črevo, psoriáza, ekzém, dýchacie problémy, kašeľ, astma, bolesti kĺbov, artritída a veľmi často bolesť hlavy alebo prínosových dutín. Toto sú všetko prejavy potravinovej intolerancie!

Rýchly test potravinovej intolerancie
Bolesť hlavy a potravinová intolerancia
Sínusitída, astma a zápaly uší
Nafukovanie a plynatosť
Bolesť kĺbov a artritída

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára